SPEGEL, Karl-Johan, 1800-talets första hälft.
Bronserad och bemålad. Rak form. Dekor av fabeldjur. 67 x 38cm.
Bruksslitage. Maskstungen baksida. Anlöpningar. Senare glas. Senare bronserad, krackelerad yta