VÄGGARMATUR, art déco, 1900-talets första hälft.

Stomme i vitmetall. Dekor i gulmetall. Med slipade glasprismor. Höjd ca 125 cm. Några lösa prismor medföljer.

Slitage. Fläckar. Renoverad. Delar saknas. Skador. Ej funktionstestad.

Provenance

Enligt uppgift hängt på Lorenzbergsteaterns restaurang.

More information

Göteborg DVD.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.