MATSERVIS, 73 delar, porslin, "Gemina", Royal Copenhagen. Formgiven 1960.
11 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 3 terriner med lock (olika storlek), gräddkanna, 12 kaffekoppar på fat, 11 förrättstallrikar, 12 assietter, såssnipa, sockerskål, 6 tekoppar på fat, 3 olikformade uppläggningsfat/skålar.
Bruksslitage. Smärre nagg och sprickor.