Furu, syrabetsad och oljad. Övre del med hyllplan. Nedre del med skåp och bakomliggande hyllinredning. Höjd 190 cm, bredd 90 cm, djup 53 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Repor, märken och stötmärken. Avkapade ben.