SIDEBOARD, "Forum", IKEA, formgiven 1955.
Teakfanérat. Två skåp samt sex lådor i front. Skåpdörrarna med svärtade detaljer, svarta ben. Längd 171, bredd 42, höjd 76 cm.
Slitage. Märken. Repor. Sned, lutar framåt (möjligen något kortare framben).