KAFFESERVISDELAR, ca 35 st, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.
Blomsterdekor i blått på vit botten. 8 koppar med fat, 9 assietter, 8 efterrättstallrikar, 4 större fat, 3 mindre samt tandpetshållare, gräddkanna och sockerskål.
Bruksslitage. Nagg, spricka och lagning. Ytsmuts samt någon färgskillnad.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.