KAFFESERVISDELAR, ca 35 st, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.
Blomsterdekor i blått på vit botten. 8 koppar med fat, 9 assietter, 8 efterrättstallrikar, 4 större fat, 3 mindre samt tandpetshållare, gräddkanna och sockerskål.
Bruksslitage. Nagg, spricka och lagning. Ytsmuts samt någon färgskillnad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.