Dopset, 3 delar, 1893, längd 21-26 cm, etui. 4 skedar, olika modeller, längd 13-18 cm. Bordsgaffel, engelsk snäckmodell, 1869, längd 18 cm. Strösockersked, franska liljan, 1855, längd 22 cm. Skål samt servettring.
Bruksslitage. Bucklor. 4 delar graverade med familjevapen under krona.