Riklig dekor av fantasifåglar i underglasyrblått och guld. 5 tekoppar med fat, tekanna, sockerskål och mjölkkanna. Stämplade Made in USSR. Kannas höjd 14 cm.
Tekanna med skada. Slitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.