SALONGSGRUPP, 4 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Soffa, bord med stenskiva samt ett par karmstolar. Skuren dekor, sittmöbler med textilklädsel. Soffans längd ca 180 cm, bordets diameter 85, höjd 73 cm.

Brukslitage, färgbortfall, repor, senare bemålning, stolar med spruckna fogar, klädsel med fläckar.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed