BESTICKPARTI, ca 95 delar, silver, mest Sverige och 1900-tal. Tot ca 3000 gram.

Flertal olika modeller och typer av bestick. Bla 36 bestickservisdelar "Svensk spetsig", 2 druvsaxar varav en med stålskär, sockertång, kompottsked, 2 såsskedar av modell "Rosenholm" resp "Gammal fransk", strösked. Längd 9-23 cm. Tre fiskbestickdelar av nysilver medföljer i Svensk spetsig modell.

Slitage, någon del med buckla. Flertalet med graverade initialer.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed