Bestående av 5 st djupa tallrikar med diameter 21 cm. 9 st djupa tallrikar med diameter 23 cm. Assietter 11 st. Tallrikar, 14 st med diameter 21 cm. Tallrikar, 16 st med diameter 23 cm samt skål med diameter 11 cm.
Bruksslitage. 5 st underfat till kaffekoppar, 5 st underfat till tekoppar medföljer. 1 st djup tallrik samt 3 st tallrikar med skador medföljer.