BÖCKER, 2 volymer. "Gösta Berling", par Selma Lagerlöf. Exemplaire No. 166. Libairie Fritze, 1937 Stockholm.

Trådhäftad med styvt tryckt pappersomslag
Signerad med bläck av Selma Lagerlöf och med porträttet signerat i blyerts av konstnären Axel Fridell
Exemplaire No. 166.
200 exemplaires sur papier Antique Vergé blanc numérotés de 1 á 200.

Mindre slitage. Ej genomgånget. Hörnskada på första bladet band nr 2.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.