Trådhäftad med styvt tryckt pappersomslag
Signerad med bläck av Selma Lagerlöf och med porträttet signerat i blyerts av konstnären Axel Fridell
Exemplaire No. 166.
200 exemplaires sur papier Antique Vergé blanc numérotés de 1 á 200.
Mindre slitage. Ej genomgånget. Hörnskada på första bladet band nr 2.