LJUSSTAKAR, 3 st, mässing, bland annat Pierre Forssell, Skultuna, 1900-talets andra hälft.
2 stycken Nr 20 Skultuna. En med rund fot, plats för ett ljus, utsvängda flikar. Höjd 5-9,5cm.
Bruksslitage. Anlöpningar. Stearinrester.