Terrin samt underfat.
6 uppläggningsfat.
Såsskål.
Tillbringare.
12 djupa tallrikar.
12 djupa förrättstallrikar.
10 tallrikar.
11 förrättsstallrikar.
Terrin utan lock.
Längd 18-38 cm.
Bruksslitage, enstaka nagg, gulnade ytor och krackerleringar.