KONFERENSMÖBLEMANG, 12 delar, Börge Mogensen resp Karl Erik Ekselius, omkring 1980.

Mahognyfanerat. 8 stolar klädda i ljust skinn, formgivna av Karl Erik Ekselius, JOC. 4 bord, etikettmärkta, Börge Mogensen, Frederica Stolefabrik, Made in Denmark. Ihopfällbara bord, avtagbara skivor. Bord, längd ca 73, bredd 48, höjd 71 cm.

Slitage. Blekta. Repor. Stolarna lösa i fogarna, intorkad stoppning, repor.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed