KANNOR med LOCK, 2 st, porslin, empire, sannolikt Tyskland 1800-tal. En märkt 1850.

Förgylld dekor samt text på vitt botten. Höjd 18,5.

Den ena kannan med ett avslag på inre kanten samt reparation på knopp och pip. Sliten förgyllning.

Auction closed
150 EUR
The auction is closed.