Metall, delvis förgylld metall. För fyra ljus, tre svängda ljusarmar. Avtagbar överdel, plats för ett ljus under. Behängd med prismor. Underdel med tredelad fot, dekor av sittande putti. Höjd 38-52,5.
Slitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.