BORD, gustaviansk stil, 1900-talets början.

Vitlackerat trä och marmor. Skuren dekor av girlander och rosetter. Kannelerade, kopplade ben. Diameter 70, höjd 76 cm.

Smärre slitage. Dekordelar saknas. Torrsprickor. Senare målning. Troligen senare skiva. Liten spricka i skiva.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed