BIBLIOTEKSBORD, 1800-talets första hälft.

Mahogny. Oval skiva klädd i rött läder. Nedåt avsmalnande ben på hjultrissor i mässing. Längd 143, Bredd 110, Höjd 74. En iläggsskiva Bredd 50.

Läder med repor, omfattande fläckar och skador. Fanérskador och repor.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed