SALONGSGRUPP, 4 delar, Louis XVI-stil, 18/1900-tal.

Bronserade. Rikt dekorerade med bland annat fleuroner, kannelerade ben. Klädsel med figurmotiv och blommor. Bestående av badkarssoffa, 2 karmstolar samt bord med stenskiva. Soffans längd ca 160cm. Bord med konturerad stenskiva, genombruten dekor, längd 101,5, bredd 64, höjd 73cm.

Bruksslitage. Sprickor. Skador. Lösa delar. Naggad stenskiva.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed