FÅTÖLJ, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Mahogny, konturerad rygg, rikt skuren dekor, genombrutet krön, svarvade och kragade ben, fast stoppad klädsel.

Slitage. Avslag. Skada på krön. Klädsel med slitage och fläckar. Ställvis skada på klädsel och stoppning.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed