Vitmålat. Hyllplan samt 42 lådor. L 156, b 55, h 192.
Bruksslitage, färgbortfall, skav, senare bemålning, skador samt en del senare knoppar. Ett hyllplan i delar. Hål i lådor efter skyltar.