MATSERVIS, 138 delar, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-tal.

11 äggkoppar.
Tillbringare.
Såsskål.
Såssnipa.
Sockerskål.
12 kaffekoppar med fat.
Skål med lock.
24 assietter.
Uppläggningsfat.
4 djupa uppläggningsfat i olika storlekar.
12 soppskålar med fat.
Tekanna.
23 djupa tallrikar.
24 tallrikar.
22 förrättstallrikar.

Bruksslitage. Nagg.

Auction closed
8 000 SEK
The auction is closed.