PARTI BÖCKER, 13 st, religiösa, bla "Johan Jacob Rambachs betragtninger..Christi Lidelse..", Köpenhamn 1741.

Hel- och halvfranska skinnband. Även bla "Opus deliciarum Biblicum eller Biblisk Lustgård..." Stockholm 1797. "Hamburgischer Reformations Almanach..." Hamburg 1818.

Slitage, några band med skador, ej genomgångna.

Provenance

Enligt exlibris bla Christian Hammer.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.