BOK, "Marcus Wallenberg 1864-1939", tryckt i 150 exemplar, Albert Bonniers, Stockholm 1939.
Hyllning på hans 75-års dag utgiven av Svenskt Näringsliv. Finansiell historia. Helfranskt skinnband med upphöjda bind, präglad förgylld dekor, guldsnitt.
Slitage, ej genomgången.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.