Vitmålade. Dörrar med randdekor. Två skåpsdelar, mått: l 57, b 26, h 145. Dörr, mått: l 41, b 8, h 145. Klockhuv, mått: 47, b 23, h 38.
Skador, slitage, delvis omarbetat.