MATSERVIS, 60 delar, porslin. Copeland Spodes Tower, England.

13 djupa tallrikar, 19 mattallrikar, 8 förrättstallrikar, 2 små assietter, 4 större assietter, 1 karott, 4 uppläggningsfat, 3 uppläggningsskålar, 1 skålfat, 2 terriner, 1 såskanna, 1 gräddkanna, 1 kaffefat.. Dekor av landskapsmotiv i blått.

Slitage. Flertal delar med nagg.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.