Allmogeinteriör med kvinna som klipper får
Signerad B. Nordenberg och daterad 1862. Duk 31 x 39,5 cm.
Smärre krackelyrer samt färgbortfall. Smärre skrapmärken. Ytsmuts samt fernissa.