Fanerat med mahogny. Rak form. I sargen fem lådor på vardera sidan. Raka kälade ben med svarvade benavslutningar. Hörnkonsoler. På skivan hurts med tre fack bakom varsin uppfällbar lucka. Längd 172, bredd 87, höjd 78, höjd inkl. hurts 115 cm.
Renoverat, omfanerad skiva.
Key missing.