84
161289

Karl Nordström

(Sweden, 1855-1923)
20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 840 - 2 760 USD
Hammer price
Unsold
Karl Nordström
(Sweden, 1855-1923)

"Provins, utsikt från klosterterassen"

A tergo signerad Karl Nordström och daterad 1921. Uppfodrad duk 34 x 53 cm.