1564 föremål
Minityrer, 6 st, Gustavsberg Studio,
10m 49s
1 801 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karl Kowalczewski, Vattenbärerska.
14m 49s
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Träskulptur, Sydostasien, 1900-tal.
16m 49s
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
18m 49s
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bernt Friberg, vas, Gustavsberg studio, 1961.
24m 48s
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Korg, Louis XVI-stil, omkring år 1900.
26m 48s
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Erkki Hienonen, Utan titel.
28m 48s
Erkki Hienonen, Utan titel.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Yngve Ekström, skåp, "Furubo", Swedese.
32m 48s
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1900-talets fjärde kvartal.
40m 48s
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pilgrimsflaska, Kina, 1800-tal.
42m 48s
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hermès, väska "Picotin Lock 18", 2022.
46m 48s
30 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Valentino, väska, "Joylock".
48m 48s
Valentino, väska, "Joylock".
2 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matbord, "Loop Stand", Hay, Danmark.
50m 48s
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vicke Lindstrand, vas,  Orrefors.
58m 48s
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bricka, 1800-talets mitt.
1 tim 6m
Bricka, 1800-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl-Harry Stålhane, bordslampa, Rörstrand.
1 tim 8m
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Aksel Kjersgaard, spegel, Odder, Danmark, 1960-tal.
1 tim 14m
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slagbord, omkring år 1800.
1 tim 20m
Slagbord, omkring år 1800.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft.
1 tim 22m
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord, 1800-tal.
1 tim 26m
Bord, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tissot, armbandsur, 30,5 mm.
1 tim 28m
Tissot, armbandsur, 30,5 mm.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Christer Strömholm, "Tokyo", 1961.
1 tim 30m
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Sofia Änghede, "#33", 2011.
1 tim 32m
Sofia Änghede, "#33", 2011.
Inga bud
Utropspris
25 000 SEK
Barstolar 6 st SA Möbler 2000-tal.
1 tim 36m
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa 1900-talets mitt.
1 tim 44m
Taklampa 1900-talets mitt.
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Mulberry, väska "Willow tote small".
1 tim 46m
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtöljer ett par 1900-talets mitt.
1 tim 48m
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunnar Norrman, "Körsbär".
1 tim 50m
Gunnar Norrman, "Körsbär".
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vitrinskåp 1900-talets första hälft.
1 tim 52m
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord sent 1900-tal.
1 tim 56m
Soffbord sent 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Karin Lindblom vas/skulptur signerad stengods.
2 tim 8m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå/sideboard Glasmäster Markaryd 1970-tal.
2 tim 10m
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Serveringsvagn Italien 1900-talets mitt.
2 tim 14m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Wifredo Lam, komposition.
2 tim 22m
Wifredo Lam, komposition.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
C.G. Hallberg, bordslampa, 1930-tal.
2 tim 32m
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, "Uffe" Ikea formgiven 1979.
2 tim 42m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa Frandsen sent 1900-tal.
2 tim 46m
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Esaias Thorén, Utan titel.
2 tim 54m
Esaias Thorén, Utan titel.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Oskar Bergman, "Vår".
3 tim
Oskar Bergman, "Vår".
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ian Rusth, "The Year of the Cat".
3 tim 2m
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ruth & Joanna, fåtölj, "Fiona", Samtida.
3 tim 4m
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Helmer Osslund, "Vårkväll vid Meudon".
3 tim 8m
300 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Soffbord, Englesson.
3 tim 10m
Soffbord, Englesson.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stig Claesson, Sergels torg.
3 tim 12m
Stig Claesson, Sergels torg.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK