Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

281 föremål
Dagbädd, samtida tillverkning.
1d 1 tim
12 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Charles & Ray Eames, kontorsstol, "EA117" Vitra.
22 tim 19m
8 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Patricia Urquiola, matbord, "Burin", Vicarbe, Spanien.
1d
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Soffa, Art Déco, 1930-tal.
1d 1 tim
Soffa, Art Déco, 1930-tal.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matbord, 1900-talets andra hälft.
1d 1 tim
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gunilla Allard, soffa, "Cinema", Lammhults.
5d 21 tim
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skrivbord, Sverige, 1900-talets mitt.
1d
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sidobord, funkis, 1930-tal.
3d 2 tim
Sidobord, funkis, 1930-tal.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Malmsten, skrivbord, "Guldheden".
4d 21 tim
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Golvlampa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
1d 2 tim
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sidobord, ett par, 2000-tal.
2d 1 tim
Sidobord, ett par, 2000-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sängbord, ett par, 1950/60-tal.
2 tim 13m
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Thonet, stol, New york, 1950-tal.
2d 2 tim
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, 1900-talets fjärde kvartal.
3d
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vägglampor, ett par, Luxus, 1970-tal.
6d
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gunnar Cyrén, glas, 12 st, "Nobel", Orrefors.
7d 2 tim
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord, sent 1900-tal, signerat P.N.
1 tim 35m
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft.
1d 22 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel, G&C Billeder A/S Danmark.
3d 1 tim
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvfigurin, Italien, 1980-tal.
2d 1 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Erik Höglund, bordslampor, 2 st.
1d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Josef Frank, vägglampa, Firma Svenskt Tenn.
3d 22 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Konstantin Grcic, sidobord, "Traffic", Magis, Italien.
1d
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jasper Morrison, bordslampa, "Glo-Ball", Flos, Italien.
11m 28s
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matbord, 1960-tal.
1d 1 tim
Matbord, 1960-tal.
1 534 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jameelah El-Gahsjgari, taklampa, "Dome", Moooi.
6d
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtöljer, ett par, sent 1900-tal.
1d 23 tim
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Trädgårdssoffa, "Soffa 5", Grythyttan.
2d 2 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, 1970/80-tal.
22 tim 31m
Bordslampa, 1970/80-tal.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp, jugend, 1900-talets början.
3d 1 tim
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

781. Salvador Dalí, "L'Ange surréaliste".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
Aktuellt bud:
44 000 SEK