David Rosén

(Sverige)
David Rosén
(Sverige)

David Rosén, Byrå med hyllöverdel, "Futura", Nordiska Kompaniet, 1950-tal.

Fanerat med mahogny. Bokhylla ovanpå. Brickmärkta. Bredd 60, djup 41, höjd 74-164 cm Nyckel finns.

Ställvis slitage, repor och fläckar. Vissa fanerskador samt mindre nagg på byråns dörrkant.

Utropspris
2 500 SEK