Bestick, silver, modell "Vasa" 75 dlr, 1940/50-tal

Omfattande:
12 gafflar, 18 cm
12 knivar med rostfria blad, 21,5 cm
12 gafflar, 14,5 cm
12 knivar med rostfria blad, 17 cm
24 skedar, 18 cm
12 kaffeskedar, 12 cm
2 smörknivar, 16,5 cm
Total vikt ca 2585 gram

Medföljande bestick i nysilver
12 knivar, 21,5 cm
12 skedar, 18 cm
12 gafflar, 18 cm
4 skedar, 21 cm
12 fiskgaffalar, 18 cm
12 fiskknivar, 21,5 cm
7 serveringsbestick i nysilver medföljer

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
11 621
1 013
1 060
Utropspris
9 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
27 apr 21:04
11 621 SEK
27 apr 20:53
11 121 SEK
27 apr 20:53
11 000 SEK
27 apr 19:31
10 500 SEK
27 apr 19:31
10 000 SEK
26 apr 22:54
9 800 SEK
26 apr 22:54
9 600 SEK
26 apr 1:14
9 400 SEK
24 apr 21:15
9 200 SEK
24 apr 21:15
9 000 SEK
21 apr 20:57
8 200 SEK
21 apr 20:56
8 000 SEK
21 apr 20:56
8 000 SEK
21 apr 19:20
7 200 SEK
21 apr 18:14
7 000 SEK
21 apr 18:11
6 200 SEK
21 apr 16:37
6 000 SEK
21 apr 11:49
4 000 SEK
Maria Granström
Maria Granström
Filialchef Malmö
+46 (0)739 40 08 09