Fanerad, tvådelad, på vardera sida hyllplan med låda, upphängningar mäter 310,5x9x6 cm styck, vardera sänggavel mäter 157,5x7,5x98 cm, total längd 315 cm, lådor mäter 45x48x32,5 cm, bredd mellan sängborden är 203 cm
Smärre bruksslitage. Smärre märken.