Brosch, "en treblant" ,18K guld i form av ros, med diamant,rubiner, safirer och smaragder. Franska stämplar.
De genombrutna kronbladen öppnar sig för att avslöja en ädelstensinfattad pistill, med texturerade blad och polerad stjälk.
Längd 48-53 mm.
Totalvikt 14,1 g.
Obetydligt ytslitage.
Auktionen avslutas
7 dagar 11 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 30 EUR. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor