Lockurnor/rökelsekar, ett par, brons, Japan, Meiji (1868-1912).
Märkt "Dai Nippon Kyoto Yoshida zo", 大日本京都吉田造. Dekorerad med skulptread slingrande drake och sköldpadda. Locket delvis genombrutet med lockknopp i form av mytologist drakdjur. Höjd 41 cm.
Slitage. Bristningar/hål samt lagningar.
Auktionen avslutas
1 dag
2 200
193
205
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 400 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor