Erik Höglund, skulptur, glas, signerad och numrerad, Bergdala, 2012.
I form av tjurhuvud. Dekor i rött, grönt, svart, vitt och gult samt bubbla. Signerad EH 1992 SG. BERGDALA 2012 [ERIK HÖGLUND] 41/500. Höjd 22 cm.
Helhetsintrycket är gott. Mindre repor undertill.