Brosch "Vörå-broschen", modell 926, sterlingsilver. Kalevala Koru 1990.

Längd 70 mm.
Vikt 6,7 g.

Obetydligt ytslitage.

Förlagan till brochen är ett smycke från 400-talet som hittats i Lågpektkangas i Vörå.

Inga bud
0
0
0
Utropspris
150 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (0 bud)