REGNIER NOOMS ZEEMAN, hans art. Bär signatur. Olja på duk 49,5 x 66 cm.
Segelbåtar i skymning. Bär signatur R. Zeeman. Olja på duk 49,5 x 66 cm.
Gulnad fernissa. Krackelyr. Strödda mindre retuscher. Obetydliga skrapmärken. Liten lagning med retusch.