Saara Hopea, dricksglas, 8 st, "Bistro" 2124, assietter, 9 st, 1204, Nuutajärvi-Notsjö, 1950/60-tal.
Inga bud
Utropspris 250 EUR
Märta Måås-Fjetterström, vävnad, "Grodblad", inplock på linnebotten, ca 28,5 x 41,5 cm, signerad AB MMF.
Inga bud
Utropspris 2 500 SEK