Sockerbössor, 2 st samt skål, silver, Amerika och England 1800-talets slut /1900-tal.

Balusterform, skålen, på indragen fot, med gravyr. Höjd 7-18 cm, total vikt 487 gram.

Slitage, buckla.

Utropspris
5 000 SEK