WILLEM DE KLERK, olja på pannå, signerad W. de Klerk.
Vinterlandskap med skridskoåkande figurer på frusen kanal. Pannå 41 x 62 cm.
Något krackelerad, smärre färgbortfall.
Bukowski Konsthandel, 1942.