Ljusstakar, ett par, förgylld brons, empire, 1800-talets första hälft.

Kolonner med rutmönster. Rund fot, ljuspipor med dekor av små stjärnor. Ljusmanschetter. Höjd 19 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre bucklor.

Klubbat pris
320
3 642
340
Utropspris
450 EUR
Budhistorik (8 bud)
19 maj 16:59
320 EUR
19 maj 16:59
300 EUR
19 maj 9:38
250 EUR
18 maj 22:28
150 EUR
15 maj 22:38
80 EUR
15 maj 20:16
56 EUR
13 maj 8:50
50 EUR
11 maj 20:00
45 EUR
Mikael Nygård
Mikael Nygård