Bukig med dekor av bårder och voluter, lock med krönande knopp, uppsvängda hänklar med svarvade trähandtag, pip märkt "PATENT", höga ben med tassar på fyrpassformad fotplatta med avslutande klotfötter. Invändigt värmare i gjutjärn. Höjd 46 cm.
Smärre bucklor och bruksslitage. Trä med sprickor. Ej funktionstestad.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor