Målningar, ett par, på siden. Okänd konstnär, Japan, Meijiperioden.

Föreställande kvinna med barn på ryggen resp man med katana. Vardera 62 x 31 cm.

Smärre färgbortfall och fläckar, krackelering. Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Privat samlare.

Utropspris
4 000 SEK