91
1532626

Caroline Schlyter

(Sverige, Född 1961)
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25
Caroline Schlyter
(Sverige, Född 1961)

barnstol, "Lilla m", Forsnäs Form 1990-tal.

Formpressad plywood av björk, lackerad i svart, signerad Caroline Schlyter. Höjd 58 cm.

Slitage.

Modellen formgiven 1990.