Förgyllda och bronserade. Krön med dekor av antikiserande medaljong med mans- respektive kvinnoprofil och krönande ros. Ramverk med dekor av pärsltav, nertill bärande lagerknippe. Kvicksilverfolierade spegelglas. Signerade OVB samt en märkt med otydlig hallstämpel. Höjd 66, bredd 39 cm.